HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEK...

Mehmet Demir Atmalı

HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEK...

Türk devleti bu corona için önemli tedbirler almıştır. Bütçesi elverdiğince de, dar gelirliye yardım etmek için paket hazırlamış. Baştan söyleyim akp li değilim ve sevmem de. Ancak muhalif partiler ve medya iktidarı yıpratmak için felaket tellalığı yapıyorlar. Ülkenin zor durumundan kendine oy devşirmek istiyor.

Bu durum ahlaki değildir. Tabii afetlerde sen ben ayrımı olmaz. Particilik hiç olmaz. Hem sokağa çıkma yasağı istiyorlar. Hem de vatandaşı hükümete karşı tahrik ediyorlar. Bakın İktidar sizi içeri hapsetti, öyleyse zararlığınızı da isteyin ki hükümet zorda kalsın da kendilerin oyları artsın. Bu da ahlaki değildir. Herkesi devletten para dilenmeye, zararlıklarını istemeye zorluyorlar. Bu doğru değildir. Herkes 15 gün içeride kalarak, kendi masraflarını kendileri karşılayamaz mı? Bir seferberliğe, bir fedakarlığa ihtiyaç yok mudur? Varsa, bu fedakarlığı hep birlikte yapalım.

Devletlerin var olmaları, yok olmaları söz konusu iken, bu kara günde ve felakette devletine bir fedakarlıkta bulunmak gerekmez mi? Sanki bu felaketi hükümet getirmiş başımıza. Bir koyup beş almaya kalkıyoruz. Ayıp oluyor beyler ayıp oluyor. Bu dilencilikten vazgeçin. Ev yanarsa, içerisinde fare de yanar. Hem suriyede, libyada savaştayız, hem corona ile savaştayız. Böyle olağanüstü bir durumda devleti arkadan vurmaya kalkmak ihanettir. Birebir harcamalarını, kayıplarını devletten istemek vatanseverlikle bağdaşmaz. Devlet yoksa sen de yoksun. Kimden alacaksın paranı? Devleti yaşat ki millet de yaşasın.

Adam gibi 15 gün daha her türlü masrafımızı sineye çekelim, hatta ihtiyaç sahiplerine de fitre ve zekatlarımızı da verelim ki, Allah bu corona belasını başımızdan alsın. Yahu belki de öleceksin, giderayak devletle kar zarar pazarlığı yapmaya kalkıyorsun. Dedeniz inönü 2. Dünya savaşına hazırlık için buğday sıtoku yaptı ve vatandaşa ekmeği karne ile verdi. Üç çuval buğdayı olanın elinden iki çuvalını aldı ve sonra savaşa girmedik, ancak anbarlarda buğdaylar küflendi, çürüdü ve denize döktüler. O dönemde kimse kık diyemedi. Muhalefet dahi yapamadılar. Ama sizi kimse susturamıyor. Önce kendi mazinize bakıp öyle konuşun. İktidarda değiller, bol keseden atıyorlar. Vatandaşa şunu versin, bunu versin. Hadi siz de muhalefet olarak elinizi cebinize atın bakalım, bu yardım kampanyasında cebinizden ne çıkacak, görelim bakalım? Şimdi particilik yapmanın zamanı değil. Bırakın şu particiliği. Cephede particilik mi olur? Batsın şu particilik. İnsanlık ölüyor, insanlık.

Devlet, hükümet elinden geleni yapıyor. Bize düşen, onurlu bir şekilde korunmak ve devletin işini kolaylaştırmak olmalıdır. Birlik olmalıyız ki, bu felaketi başımızdan defh edebilelim. Allahım sen milletimizi, devletimizi bu felaketlerden koru. Kıyamete kadar payidar eyle. Sen alemlerin rabbısın, alemlerini koru yarabbi. Bütün inanlığı koru yarabbi. Zalimlere inkarcılara hidayete ermelerini nasip et ki, bu vahşetler olmasın. Analar, çocuklar ölmesin, ağlamasın. Bu musibetin bize nasihatin olsun. Bizi imandan ayırma. Bizi bu felaketlerden koru.

31 Mart 2020 (Mehmet Demir Atmalı) 966

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ALEVİLİK DİN Mİ, MEZHEP Mİ, TARİKAT MIDIR?

EV EKONOMİSİNE ÇÖZÜM

15 TEMMUZ 600 YILLIK BİR İNTİKAMIN PROVASI İDİ

CORONA VİRÜS BİZİ HİZAYA GETİRECEĞE BENZİYOR

MAKSAT DEVLETİ AYAKTA BİLSİNLER

İSLAMDA TEBLİĞ SORUNU

ZALİMLERE VE MÜNAFIKLARA ÇAĞRIMDIR

DUA ZAMANI. SECDE ZAMANI. TEVBE ZAMANI...

KÜRTLER YAHUDİ Mİ, ERMENİ Mİ, TURANİ Mİ?