MASKE TAKMIŞ GİBİ YAPARAK KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ

Mehmet Demir Atmalı

MASKE TAKMIŞ GİBİ YAPARAK KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ

1. Ağızdan kapılan virüs yemek veya içeceklerle mideye iner, mide asiti onu öldürür.

2. Asıl tehlikeli olan burundan kapılan virüs. Direk akçiğere iniyor ve akciğeri felç ediyor. Hasta nefes alamadığı için ölüyor. Ancak biz maske takıyoruz, burnumuz açık. Büyük risk ve büyük cehalet. Bu cahiller ordusu ile bu corona bitmez. Bu nedenle maskesini doğru takmayana 3-5 bin lira para cezası yazılmalı ki, aklı başına gelmeli.

3.Dışarıda elimizi sık sık yıkamalıyız. Eve girince üzerimizdeki giysileri ışık almayan çamaşır sepetine atıp yenisini giymeliyiz. Karanlıkta üzerinden 12 saat geçtikten sonra aynı giysileri giyebiliriz.

4. Herhangi bir penyeden, kumaştan kendimize maske yapabiliriz. Maskeleri yıkayarak tekrar kullanabiliriz. Elleşmek, öpüşmek yok. Taziye ve mevlitlere katılmak yok. 2 metre mesafeyi korumalıyız

5. Marketten gelen poşetleri balkona koyduktan sonra ellerimizi 21 saniye sabun veya deterjan ile yıkamalıyız, 5 saat sonra poşetlere dokunmalıyız.

Bunlar elbirliği ile yapılmadığı sürece, sokağa çıkma yasakları geri başlar. Bu da fayda vermezse, maskesiz olanlara mahpus cezası gelir. Bu da fayda vermezse vur emrine kadar gidilebilir.

En iyisi mevcut kurallara uyalım da devleti bu kararları almaya mecbur etmeyelim...

17 Haziran 2020 (Mehmet Demir Atmalı) 6523

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

TÜRKÇE İBADET OLUR MU?

YİNE KURBAN VURGUNCULARI PUSUDA!

Kürşatlardan mafya çıkmaz!

HAZARA TÜRKLERİ UNUTULMAMALI

ARAP VE TÜRK İLİŞKİLERİ

HÜKÜMET FİYATLARLA BAŞ EDEMEDİ Mİ?

ERMENİLERİN TÜRK VE KÜRTLERE UYGULADIKLARI SOYKIRIM'I BİZ ORTAYA KOYALIM

UZAKLARA UZAKLARA

KÜRTLER VE SAKA İSKİTLER