ÖĞRETMENİM GÜNÜN KUTLU OLSUN

Mehmet Demir Atmalı

ÖĞRETMENİM GÜNÜN KUTLU OLSUN

Senin için Hz. Ali "Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum" demiş öğretmenim. Ben de, 29 kere 40 yıl kölen olurum bilesin. Ellerinizden öpüyorum.

Evet, bugün öğretmenler günün kutlu olsun, ömrün uzun olsun, evin mutluluk dolsun. Ancak şehit öğretmenlerimizi ve hüzünlü şehit ailelerimizi ve yetim büyüyen çocuklarımızı da unutmayalım. Evet unutamadık onları. Unutmayacağız da...

Yurdun en ücra köşelerine, kuş uçmaz, kervan geçmez köylerine, bu milletin çocuklarına ilim taşımak için gidip, pkk lı ermeni piçlerinin saldırılarına uğrayıp şehit edilen öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, mekanlarının cennet olmasını diliyorum. Ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Kederlenme yetimim, baban için Allah, "şehitlere ölü demeyin. Onlar yaşıyorlar, Allah tarafından rızıklanırlar" buyuruken, onların peygamber efendimize komşu olacaklarını da müjdeliyor. Unutma, üstad Necip Fazıl, "baba oğlun derisinde" diyor senin için. "Sen de babanın intikamını almak için, gönüllü asker, polis, öğretmen olmalısın. Sil gözyaşlarını. Şehitlerimizi, Türk milleti sahiplendi. Onlar yüreğimizde yaşıyor. Ver elini yetimim, gidelim mescidi nebeviyye. Belki babanı orada buluruz."

24 Kasım 2020 (Mehmet Demir Atmalı) 2403

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

DÜNYANIN ÇOĞU TÜRKTÜR

KUYRUK ACISI OLANLARIN ATATÜRK İLE SORUNU VAR

ÖLÜM ÇIĞLIKLARI...

GAZİSİZ, KUVVA-İ MİLLİYESİZ KURTULUŞ BAYRAMI OLUR MU?

ELEKTRİK DUASI OLUR MU?

HDP TABİİ Kİ KAPATILMALIDIR

AZATLIK MEYDANINDA AĞITTAN ZAFERE YENİDEN DİRİLİŞ

SAYIN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AYRIMCILIK ÜZERİNE BİR KONUŞMA

HDP VE PKK'NIN ERMENİ OLDUĞU BİR DAHA ORTAYA ÇIKTI