PİŞMANLIK ve UTANMA var mıdır acaba !?

PİŞMANLIK ve UTANMA var mıdır acaba !?

N’OLDU ?

Her sene MİRAÇ Kandili diye KUTLANAN ve sabaha kadar AĞITLI Figanlı, NAMAZLI-Niyazlı ibadetlerle devam eden merasimler dün gece YAPILMADI !

Yani bence, ancak MİKROSKOP ile görünebilen bir MİKROP, uzaydan bile görünebilen bu KUTLAMA merasimlerini YENMİŞ oldu. Öyle değil mi ?

EŞEK-KATIR karışımı BURAK denilen bir HAYVANIN sırtında gökyüzünün (semânın-fezânın-uzayın) 7 katının da üstüne çıkıp her katta bir PEYGAMBERİ (Adem, Yahya ve İsa, Yusuf, İdris, Harun, MUSA, İbrahim) görüp 8. Kattaki ALLAH ile görüşerek 50 VAKİT NAMAZ ile emrolunduktan sonra MUSA’nın AKIL vermesiyle ALLAH ile PAZARLIK ederek 5 VAKİTE indiren MUHAMMED’in bu seyahati YOK mu olmuş oldu ?

Veya sizler her sene KUTLANDIĞINIZ için mi VAR olmuş oluyordu ?

Ya da; şimdiye kadar OLMAYAN bir şeyin peşi sıra gidip de kendinizi boşu BOŞUNA mı helâk ediyordunuz ?

“KÂFİR-Gâvur” denilenlerin AY’ı aşıp MARS’a ulaştığı ve oralardan bizlerin her hareketini gözetleyebildiği şu devirde, oralara bir HAYVAN sırtında çıkılabileceğine ve (Kaf Sûresi 16. Âyetinde) “insanlara ŞAH DAMARINDAN daha YAKINIZ” dediği ALLAH ile görüşüp PAZARLIK yaptığına inanmanın YANLIŞ olduğunu ANLAYABİLDİNİZ mi ?

Veya bunun imkânsız olduğunu, HADİS denilen PALAVRA laflarla süslenerek KANDIRILDIĞINIZI söyleyenleri “DİN düşmanı, KÂFİR” olarak ilan ettiğiniz için PİŞMANLIK hissine kapıldınız mı ?
***

YALANLARLA avutulduğunuzu anlayabilmeniz için bir başka YALANI daha bilgilerinize arz ediyorum:

KUTLU DOĞUM HAFTASI diye bi şey vardı, ona N’OLDU ?

Hz. MUHAMMED’in DOĞUM günü olarak;
Her sene, günlerce öncesinden, her elektrik direğine asılan ilanlarla, her cami duvarlarına yapılan süslemeli yazılarla ahâliye duyurulur ve salonlarda, meydanlarda, her yerlerde gümbür gümbür KUTLAMALAR yapılırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) denilen (en öncesindeki ve en sonraki GÖRMEZ’in başındaki) Kurum da, bu KUTLAMALARIN gösterişli yapılması için YIRTINIR dururdu.

Gece başlar, sabaha kadar yapılan ibadetlerdeki FERYÂD ü figan semâya ulaşır, SALYA-Sümük GÖZYAŞINA karışırdı.
Her sene NİSAN ayında yapılan bu günler ilk İCAD edildiği zaman, Türkiye Diyanet Vakfı’nın ilanlarına göre 12-17 Ekim 1989’da yapılmış ve sonra her ne hikmetse (galiba 23 Nisan kutlamalarına inat olsun diye) Nisan ayına KAYDIRILMIŞ ve böylece SABİTLENMİŞTİ !?
Ama artık, DİB’in sesi soluğu kesildi de, 2016’dan beri bu “KUTLU” günün adı-sanı duyulmaz oldu !?

Biliyorsunuz ki, bir de MEVLİT KANDİLİ vardır.
Bu da, Hz. MUHAMMED’ın DOĞUM günü kutlamasıdır. Ve Hicrî takvime göre her sene (10 gün geri geri gitmek üzere) tesbit edilen günde kutlanır.

Yani, bir DOĞUM günü vardı, her sene 10 gün geri geri gidiyordu; bir DOĞUM günü daha vardı, her sene YERİNDE sayıyordu !?

Zamanla o fark kapanır ve 10 gün veya birkaç gün farka bile inebilirdi de, bu işin (FETTOŞ’un GÖTOŞU olan TÜRKÖNE denilen Gazeteci Herifin İTİRAFIYLA da ortaya çıktığı üzere) SAHTE olduğu ve bir zamanlar "FETULLAH Hoca Efendi Hazretleri" denilen herifin DOĞUM günü olduğu ve bu durumun bu Herifin “FETTOŞ” olduğu anlaşıldığı zaman, bu KUTLU DOĞUM HAFTASI da KADÜK oldu, yani değerini yitirdi de o SAHTE günden kurtulmuş olduk.

Şimdi söyleyin bakalım;
Eeeeyyy MÜSLÜMAN Gardaşlarııııımmm !
Bu SAHTEKÂRLIĞI hepiniz bildiğinize göre, buna 25 sene boyunca hangi AHLÂK kaidesine dayanarak devam ettiniz ?
Devam ettiğiniz müddetçe de, tabii ki ve belli ki, hiç UTANMADINIZ !

Pekiiii, acaba şimdi UTANIYOR musunuz ?

Ben hiç zannetmiyorum.

Ya siz, sayın Arkadaşlar, bu SAHTEKÂRLIĞI yapanların UTANDIKLARINA inanır mısınız ?

22 Mart 2020 (Mümtaz Şahin) 947

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

İBAN'ın hatırlattıkları !

Aha size İSLÂMÎ bi “İNOVASYON” (!)

Eeeeyyy ALTMIŞ BEŞLİKLEEEERRR !

KOLERA-KORONA

CENNETLİKLER !?

Merakımı MA'ZÛR görün

Oh beeee, nihayet MUTMAİN oldum !

"BİRKAÇ TANE ÖLÜ" !

Lİ-İTLİK LİGİ!