TANZİM SATIŞLAR PANSUMAN TEDBİRLER...

Mehmet Demir Atmalı

TANZİM SATIŞLAR PANSUMAN TEDBİRLER...

Avrupa Birliği'ne girebilme hatırına çifçiyi, hayvan üreticisini iflas ettireceksin, sonra fiyatları düşürün diye baskı yaptıracaksın, baskılar para etmeyince rakip tanzim satış marketleri açmayı deneyeceksin. Bu çıkış geçici bir süre fiyatları kısmen düşürebilir, ancak tanzim satışların bina, kira, aksesuar, personel ve nakliye giderleri, elektrik, su, ısınma, güvenlik giderlerinin devlete getirdiği mali yükü de fiyatların üzerine konunca, fiyatlarda indirim olmadığını görmüş oluruz.

Böyle yapacaklarına, tanzim satışlara harcanacak giderleri, suriye gibi temel gıda maddelerine direk devlet sübvansesi uygulansa daha akılcı olur. Geçmişte bu tanzim satışlar ve et balık kurumunun satış mağazaları denendi ve sonuç alınamayınca vazgeçildi.

Kesin çözüm şu: Avrupa Birliği sevdasından vazgeçip Türk Birliği sevdasına tutulmalı ve çiftçimizin ve hayvan üreticimizin her yönden desteklenmesi sonucunda gıda fiyatlarını düşürebiliriz. Türkiye'nin üç katı büyüklüğündeki kazakistan ve diğer türk cumhuriyetleri topraklarını çiftçimize kiralatarak türk dünyasının ve bütün dünyanın gıda ihtiyacını ucuz bir şekilde karşılayabiliriz.

Seraları desteklemek yerinde bir karar olmakla birlikte, doğal olmayan hormonlu gıdaların bu seralardan ülkeye dağıldıklarını, ülkemizde kanser oranını artırdıkları da dikkate alarak denetleme de yapılmalıdır. Ülkemiz iç ve dıştan gelen gıda terörü ile karşıkarşıyadır. Bu teröre karşı tedbir de alınmamıştır. Ne olacak halimiz demekten başka bir savunmamız da yoktur ve çaresiziz. Her evde mutlaka bir kanserli hasta var. Yaz ve kış sera ürünlerini pahalı yiyerek, kendi paramızla kendimizi kanser ediyoruz.

Bu gıda terörünün önüne geçilmeli. Buğday ürünlerinde Gluten diye tehlikeli bir madde var, kansere, Alzheimer hastalığına, unutkanlığa, hiperaktifliğe neden oluyor deniyor, yine de buğday ekmeğini bize dayatıyorlar. Glutensiz ekmek üretilmesini yetkililerden bekliyoruz.

Yetkililerden Çare bekliyoruz. Bu konuda tek sorun samimiyettedir. Eğer bir sorun samimi olarak çözülmek istenirse mutlaka çözüm bulunur. Saygılarımla.

12 Şubat 2019 (Mehmet Demir Atmalı) 1416

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

YENİ BİR KAN GURUBU MU DOĞACAK ACABA?

ACI KAYBIMIZ!

TIP BAYRAMI MI?

TÜRKÇE KUR'AN DENİLİNCE NE ANLIYORUZ?

DÜNYAYI UNUT, AHİRETE BAK?

DİNSİZ TÜRK SOYSUZ MÜSLÜMAN OLAMAZ!!!

İŞSİZLİK İÇİN ÇÖZÜM ARANIYOR...

MO’DAN MU’YA TÜRKLER

GAZİANTEP BELEDİYELERİ NE YAPMAK İSTİYOR?