TARİH TEKERRÜR EDİYOR

Mehmet Demir Atmalı

TARİH TEKERRÜR EDİYOR

Ayasofya Tekrar Camii oluyor.

Arkadaşlar, hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar. Bugün tarihi bir gün yaşayacağız. Yıllarca Özlemi ile yanıp tutuştuğumuz Aysofya camii oluyor ve fatihin yaptığı gibi ilk cuma namazı kılınarak açılışı yapılmış olacak.

Ve tarih tekerrür edecek. Merhum Osman Yüksel Serdengeçti Ayasofya adlı şiiri ile "Ayasofya seni çırılçıplak soyan kim?" dediği için idamla yargılanmıştı. Ancak açılışını görmek ona nasip olmadığı için içimizde bir burukluk hissediyoruz.

Onun kemikleri sızlasın ve hissetsin inşallah. Onun ruhu şad, mekanı cennet olsun. Bir cesur kararla açılışı yapacak olan iki lider sayın Erdoğan ve sayın Bahçeli'ye ve açılışa katılacak olan liderlere de teşekkürlerimi bildiririm. Allah mahçup etmesin.

Çünkü bu açılış, hristiyan dünyasına meydan okumak demektir. Bu meydan okumak bağımsız olduğumuzun bir göstergesidir. Libya'da, Karabağ'da, Suriye'de, Irak'ın kuzeyinde savaştayız. Allah ordumuzu korusun. Bütün tuzakları bozsun inşallah. Ayasofyanın açılışı, tüm islam alemine hayırlı uğurlu olsun.

24 Temmuz 2020 (Mehmet Demir Atmalı) 2145

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

DÜNYANIN ÇOĞU TÜRKTÜR

KUYRUK ACISI OLANLARIN ATATÜRK İLE SORUNU VAR

ÖLÜM ÇIĞLIKLARI...

GAZİSİZ, KUVVA-İ MİLLİYESİZ KURTULUŞ BAYRAMI OLUR MU?

ELEKTRİK DUASI OLUR MU?

HDP TABİİ Kİ KAPATILMALIDIR

AZATLIK MEYDANINDA AĞITTAN ZAFERE YENİDEN DİRİLİŞ

SAYIN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AYRIMCILIK ÜZERİNE BİR KONUŞMA

ÖĞRETMENİM GÜNÜN KUTLU OLSUN