Yalandan kim ölmüş…

Yusuf Çetin

Yalandan kim ölmüş…

Şunun şurasında ne kaldı! Pazar günü sandık başına gideceğiz…

Cumhur ittifakı mı, yoksa millet ittifakı mı? Bu sorunun cevabını sandık çözecek. Kime oy verirseniz verin, Allah aşkına hiç böyle bir yerel seçime şahit oldunuz mu?

Bir taraf nezaketi elden bırakmadan direk seçmene hitap ediyor. Diğer taraf, bunlar millet değil, bunlar illet, bunlar zillet, bunlar HDP’nin işbirlikçileri, bunlar vatan haini, bunlar bu ülkeyi sevmeyenler, bunlara oy mu vereceksiniz? Gibi ipe sapa gelmeyen söylemler.

Bir siyasi partinin genel başkanını hapse atmakla tehdit, bir diğerine siz PKK ile ortaksınız suçlamaları. Anlayacağınız belden aşağı vurmalar, halkın gözünde küçük düşürmeler falan filan… Bir de beka sorunu… Hayırdır savaşa mı gidiyoruz, ya da düşman ülkemizi dört bir taraftan sardı da bizim mi haberimiz yok.

Nedir bu beka sorunu?

Her mitingde beka sorunundan dem vuruluyor, ekonomi batmış, sanayici bitmiş, esnaf karaları bağlıyor, emekli zaten perişan… Mutfağa ateş düşmüş, pazara gidiyorsun, her şey ateş pahası, sebze ve gıdalara gelen zam akıllara durgunluk veriyor.

Eyyy diye başlayıp tanzim mağazaları ile bitiriyorsun, sonuç hüsran. Usta, sen önce hayvancılığı bitirdin, ardından tarımı bitirdin, sonra ekonomiyi çökerttin, üretmeyen toplum batmaya mahkumdur sözünü bir kez daha akıllara getirdin. Ülkeyi bu hale ben getirmedim, 17 yıldır sen yönetiyorsun, kimseye suç bulma, belden aşağı vurma yeter.

Miting meydanlarında ekonomiden bahseden yok, sanayiden bahseden yok ama bol bol hakaret ve küfür var. Gaziantep Organize Sanayide üretim yapan firmaların bir çoğu yüzde elli küçülmeye gitti, işçi çıkardı, tazminatlarını ödeyemedi, yüzlerce kişi işsiz kaldı. Bu işsizlerin sesi olabildiniz mi?

Muhalefete belden aşağı vurmak çözüm değil usta.. Vatandaşın sorunu ekonomi. Varsa projen onu açıkla, şunları yapamadık, bunları hayata geçiremedik, vatandaşımızı geçim standartlarının üzerine çıkaramadık falan deyin canım. Yalandan kim ölmüş…

26 Mart 2019 (Yusuf Çetin) 1509

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Deprem...

Has bahçenin gülleri…

Empati…

Ne hallere geldik…

Demedi demeyin…

Tövbe…

Yüzünüze tükürem sizin!

Mazbata…

Önce sağlık mı? Yoksa sağıldık mı?