Zeydan Karalar fark yaratıyor

Zeydan Karalar fark yaratıyor

Birtakım açılış, temel atma, hizmeti yerinde görme ve Adana’nın taşra ilçelerini tanıma için çıktığımız programda birçok şeye tanıklık edip, notlarımızı aldık. Geçtiğimiz haftalarda önce Aladağ ve Aladağ’ın kuş uçmaz kervan geçmez köylerine, bir hafta sonra da Feke ve Feke’nin dağ köylerine gittik. Gittiğimiz ilçe ve köylerde yöre halkıyla sohbet edip, yöre halkının sıkıntılarına kulak kabarttık. İşsizlik ve yoksullukla mücadele eden bölge halkı bugüne kadar siyasetçilerin seçim dönemlerinde kendilerini ziyaret ettiğini bir daha da köyün veya ilçenin sınırlarına uğramadığından şikayetçiydiler. Önceki dönemlerde hizmet sözü verilmiş ancak bir daha o köye uğrayan olmamış. Zeydan Karalar yeni bir siyaset anlayışı gerçekleştirmiş ki yöre halkı partili, partisiz bütün köylüler açılışlara gelerek, maddi olanaksızlıklara rağmen milyonlarca liralık yatırımla kendilerine yol yapan, köprü yapan, su hattı döşeyen Zeydan Karalar’ı bağırlarına bastılar.

HALK BAĞRINA BASTI

Farklı bir siyasetçi profili çizen Başkan Karalar diğer ilçe ve köylere göre daha az oy aldığı yerleri hizmetin ilk sırasına koyup çalışmalarına oralardan başlamış. Zeydan Karalar konuşmasında seçildiği günden bu yana Korona’ya rağmen bu üçüncü gezisi olduğunu hatırlatarak, önümüzdeki süreçte biten projelerin açılışını yapmak üzere tekrar geleceğini bölge halkına duyurdu. Bugüne kadar yeterince hizmet alamayan yöre halkı Zeydan Karalar’ı bağrına bastığına tanıklık ettik. Karalar, halka hitap ederken üstüne basa basa şunu söyledi, yapılan yollar, köprüler, su hatları ve diğer yaptığımız hizmetler oy için değil, Aladağ ve Feke’nin bugüne kadar hizmetten yoksun olduğunu ve önümüzdeki süreçte daha çok hizmetle karşılarına çıkacaklarını vurguladı.

Bir belediye başkanı düşünün ki en az oy aldığı yerleri öncelikli hizmet alanı olarak tespit edip, çalışmalarına o bölgelerden başlamış. Ulaşım açısından zahmetli olan bu bölgelerde Başkan Karalar bu ücra köşelere öyle hizmetler yapmış ki ancak gidip görmek gerek. Biz gidip gördük ve tanık olduk. Halk Zeydan Başkana yaptığı ve yapacağı hizmetlerden dolayı çok minnettar, cumhur ittifakı meclis üyesi dahil.

19 Ekim 2020 (Hüseyin Torun) 3440

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GAZETECİLİK BİRİLİERİNİ MEMNUN ETME SANATI DEĞİLDİR

KÖYDEN KENTE GÖÇ VE İŞSİZLİK

TOPLUMSAL KALKNMA, KOOPERATİFÇİLİK VE MERYEM KADIN KOOPERATİFİ

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİN EKONOMİ VE PANDEMİYE ETKİLERİ

BİR DİRENİŞ DESTANI: ANTEP SAVUNMASI

ESNAF KAN AĞLIYOR

ASGARİ ÜCRET VE EJDER MEYVELİ SMOOTHİE

KALKINMA KIRSALDAN BAŞLAR

VATANDAŞ TAŞ MI YESİN?